1 Adet Kırmızı ve Yeşil Elma Kaç Kalori, Kilo Yaparmı, Aldırırmı

1 Adet Kırmızı ve Yeşil Elma Kaç Kalori, Kilo Yaparmı, Aldırırmı

Elma Sağlıklı yaşam cilt güzelliği, toksin engelleyici gıda oluşu gibi sağlık yönünden birçok şeye faydalı bir besin türüdür. Diyet listelerimizden eksik etmememiz gereken bir meyvedir. Sebebi ise Aşağıdadır. Elmanın kalorisi Ne Kadar?1 Adet Kırmızı Elma : 80 Kaloridir
1 Adet Yeşil Elma :  77 Kaloridir
1 Adet Sarı Elma :  77 Kaloridir
1 Adet Ekşi Elma :  65 Kaloridir

Bu veriler Ortalama boydaki elma için geçerlidir. Büyük boy ve iri yada daha küçük boylari çin kalori değerleri değişebilir.


Elmanın kalori değerleri haricinde bir diğer iyi yönü uzun süre tok tutuşu ve hem şeker hem de abur cubur ihtiyacımızı tatmin etmemize yardımcı olmasıdır. Acıktığınızda midenizi bastırmak için tüketebilirsiniz. Ayrıca öğünlerden hemen önce elma tüketirseniz. öğünlerden normalden az tüketmenize yardımcı olacaktır. Genelde yeşil ve ekşi elma tavsiye edilir fakat her tür elma diyetiniz için uygundur. Elma kilo yapar mı , kilo aldırır mı diye düşünenler için cevabımız kesinlikle kilo yapmaz hatta diyet yaparken bol ca kullanılması gereklidir. Herşeyin fazlası zarardır. O yüzden elmayı masanızdan eksik etmeyiniz ama günde 3-4 adetten fazla tüketmemenizi öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ