1 Saat Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yakar? Yaktırır?

Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yakar

Dışarıda koşu yapamayan  yada spor salonuna gitmeye vakti olmayan bir çok sporcunun veya zayıflamak isteyen bireyin evinde bulunan bir numaralı spor aleti kondisyon bisikleti. Bunun bir sebebi var. Bisiklet sürmek çok fazla kalori yaktırır bunun sebebi tüm vücut ağırlığımızı belirli bir hıza çıkartabilmek için bacak karın ve omuz kaslarımız kombine bir şekilde enerji harcalar. Aşağıda kondisyon bisikleti ile kaç kalori yakılır tablo halinde sizlere listeledik.

Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yaktırır

 • 2 Saat Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Harcar : 950 Kalori
 • 1 Saat Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yakar : 425 Kalori
 • Yarım Saat Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yaktırır : 210 Kalori
 • 15 Dakika Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Verdirir 105 Kalori
 • 10 Dakika Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Harcatır : 85 Kalori

Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıdaki Veriler Ortalama kilodaki bir insan için ortalama hızda sürüldüğü taktirde yakılan kaloriyi gösteren bir tablodur. 25 km hız 30 km hız ve üstünde kondisyon bisikleti kullanımı daha fazla kalori yaktırır. Ayrıca fazla kilolu iseniz yakılan kalori miktarı da kilonuza oranla artacaktır. Buradaki veriler sizlere genel itibari ile ön bilgi amacı ile hazırlanmış bir tablodur.

Daha fazla kalori yakmak ve çabuk zayıflamak her zaman için hareketli yaşama bağlıdır. Spor yapmaya başladı iseniz spor saatleriniz haricinde günlük yaşam içerisinde daha hareketli bir gün geçirmeyi amaç edinmelisiniz. Kilolar başta olmak üzere vücudunuzdaki tüm olumsuz durumların baş nedeni hareketsizliktir. Fazla yemek tüketmek ikinci sırada yer alır. Zaten hareketsizlik fazla yemek tüketmeyi de beraberinde getirmektedir.

Daha aktif yaşantı ve spor alışkanlığı kazandı iseniz tek bir şey daha kalmıştır. Diyet yapmak değil sağlıklı beslenmek . Bu konu ile alakalı sitemizde çok güzel tüyolar bulunmaktadır. Diyet yapmadan sadece sağlıklı beslenerek ve hareketli bir yaşam ile kilo vermek de mümkün olabilmektedir. Sitemizi incelemenizi öneririz.

Ayrıca editörümüze konu ile ilgili olarak sormak istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlere soru sorabilirsiniz. Sorularınız aynı gün içinde cevaplan maktadır. Yorumlarınız bizim için değerlidir.


Sponsorlu Bağlantılar

6 Responses to 1 Saat Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yakar? Yaktırır?

 1. Eda diyor ki:

  Merhaba bende dynamicr200 dikey kondisyon bisikleti var saatte kaç kalori yakmam gerekiyor günlük 1200 kcal lik diyet listem var şimdiden teşekkürler

  • kaloriwp diyor ki:

   yaşınızı boy ve kilonuzu bilmeden size yardımcı olamayacağım. Diyet listeniz 1200 kalorilik olan için de aynı şekilde günlük kalori ihtiyacınızı bilmeden yardımcı olamıyorum.
   yaşınızı ve boy kilonuzu yazarsanız hem diyet listeniz hem kondisyon bisikleti programı hakkında bilgi verebilirim

 2. sima diyor ki:

  Merhaba ben yeni başladım void markalı pedalsız kondisyon bisikleti ile yaşım 21 boyum 1.55 65 kg yum.kaç dk veya saat kullanırsam sağlıklı olur şimdiden teşekkür ederim

 3. Betül diyor ki:

  Merhaba, 33 yaşında 150 boy 60 kiloyum, eliptik bisiklette haftada 3 gün en az 40 dk 25 hızla kullanıyorum. 5 6 kilo vermek istiyorum ne kadar sürer. Yediklerimi de kıstım. Zorluk seviyesini attırırsam bacaklarda kas yaparmı

 4. Betül diyor ki:

  Merhaba, 33 yaşında 150 boy 60 kiloyum, eliptik bisiklette haftada 3 gün en az 40 dk 25 hızla kullanıyorum. 5 6 kilo vermek istiyorum ne kadar sürer. Yediklerimi de kıstım. Zorluk seviyesini attırırsam bacaklarda kas yaparmı. Kas olmasını istemiyorum. Basenle beraber göbek yağları da erir mi

 5. Fatma diyor ki:

  Yaş 31 boy 165 kilo 74.günde kaç saat evde kondisyon bisikletini kullanmaliyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir