Çubuk Tarçınlı Su İçmek Zayıflatırmı, Su İle Zayıflama

Çubuk Tarçınlı Su İçmek Zayıflatır mı? Tarçınlı Su İle Zayıflama

Tarçınlı Su Zayıflatırmı ; Su tüketimi zayıflamak isteyenler için her diyetisyen tarafından önerilen ve günde 2-3 litrenin altına düşmeden kullanılması gereken bir sıvıdır. Birde üstüne tarçın ile karıştırarak tüketmek zayıflamak isteyenler için iki kat faydalıdır. Zayıflamak için tarçınlı su kullanımı önerilir fakat tek başına zayıflamanız için sadece tarçınlı su içmek yeterli değildir. Diyet yaparken diyetinize yardımcı olacak ve daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacak bir karışımdır. Bu karışımın nasıl zayıflamanıza yardımcı olduğu ve nasıl içilmesi gerektiği ile ilgili detayları dikkatlice okursanız tartıda bir kaç gün içinde değişimi çok rahatlıkla görebileceksiniz. Öncelikle tarçınlı su nasıl zayıflatır buna bakalım.Tarçınlı Suyla Zayıflama

Tarçın Antioksidan bakımından oldukça zengindir. Ama diyet yapanlar için söz konusu maddenin bu etkisi değil diğer 2 etkisi çok daha fazla önemlidir.

Bu gıdanın zayıflamanız da etki eden en önemli özelliği; Tarçın Kan şekerinizi düzenleyen bir besindir. Diyet ile ne alakası var diyenler için konuyu biraz daha açalım. Pankreas organı kanda bulunan şekeri kontrol etmesi ve hücrelere söz konusu şekerin yani tıp terimi olarak glikoz’un ulaşmasını sağlayan hormon olan insülin hormonunu üretir. hücreler de söz konusu hormon aracılığı ile taşınan glikozu yakarak enerjiye çevirirler. Yani kalori diye bahsettiğimiz durum ile glikoz aynı şeylerdir diyebiliriz. Siz bir gıda maddesi tükettiğinizde midenizde öğütülerek anında kana glikoz olarak karışır. kanda ne kadar fazla glikoz var ise buna göre pankreas insülin hormonu üretir. Gıda tükettiğimizde kandaki glikoz seviyesi sürekli dalgalanır. Buna  paralel olarak da insülin seviyemiz sürekli artar ve düşer. Kan da insülin yükselmesi vücut için gerekli olan tüm enerjinin kanda mevcut olduğunu stoklarda bulunan enerjinin yani yağlarımızın enerjiye çevrilmesine gerek olmadığı anlamına gelir. Bu durumda vücut fazla olan enerjiyi depolar ve yağa dönüştürür. Tarçınlı su işte tam bu noktada devreye giriyor ve zayıflamanıza yardımcı oluyor. Tarçınlı su içmek kandaki insülin dalgalanmalarını önlem ve kontrol altına alır. Bu da yağ yakımınızın öğünlerden sonra durmasına engel olarak daha çabuk zayıflamanızı sağlar.
Tarçının bir başka etkisi de Tarçın kullanan kişilerde daha uzun süre tokluk hissi olur. Tarçın tokluk hissini arttırıcı bir etki ile öğün aralarında daha az açlık hissi çekmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede diyet ile çok daha rahat baş edebilirsiniz.

Zayıflamak İçin Tarçınlı Su Nasıl Yapılır, Tarçınlı Su Diyeti

Editörümüze gelen sorulardan bazıları tarçınlı ılık su zayıflatırmı ? Soğuk mu içilmeli gibi bir çok soru gelmekte. Tarçınlı su için size önereceğimiz yöntem aşağıdadır.

Özel Şeften Tarçınlı Suyu En Etkili Sonuç Verecek Şekilde Nasıl Yapılacağını Anlatıyor. Sonuna Kadar İzlemenizi Öneririz.


Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflarken kullanacağınız suya katacağınız tarçının cinsi fazlaca önemli değildir. Yani Çubuk Tarçınlı Su Zayıflatır mı ile Kabuk Tarçınlı Su Zayıflatır mı Sorusuna verilecek yanıt ikisi de evet olacaktır. Tarçınlı su hazırlarken sadece bir bardak suya bir adet çubuk tarçın atmanız yeterli olacaktır. bir süre beklettikten sonra su tüketiminizi tarçınlı su ile değiştirebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise ılık yada sıcak tarçınlı su tüketimidir. Yani kısacası Tarçınlı çay ile zayıflama da denilebilir. Normal bitki çayı hazırlarcasına tarçın çayı da hazırlayabilirsiniz. Fakat içimi ve yapılışı daha pratik ve tadının daha güzel olması sebebi ile tarçınlı suyu tavsiye ediyoruz.  İş yerinde yada dışarıda da bu suyu tüketebilirsiniz. Yapmanız gereken şey bir plastik 50 cl su şişesine bir çubuk tarçın atmak ve yanınızda çantanızda yada aracınızda bulundurmak ve her susadığınızda oradan su tüketmek sureti ile diyetinize devam edebilirsiniz. Bu denli özverili ve aksatmadan çubuk tarçınlı suyla zayıflama planınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tarçınlı Limonlu Su Zayıflatır mı ? kilo Verdirir mi ?

Tarçınlı limonlu su içmek zayıflamak için önerebileceğimiz ikinci özel yoldur diyebilirim. Canınız tatlı bir şeyler istediğinde çikolata şekerli gıdalar yada hamurlu tatlılar tüketmeniz çok yüksek oranda kalori almanıza sebep olacaktır. Fakat limonlu tarçınlı su ile bu durumun önüne geçebileceksiniz. Aşağıda A Haber’de konunun detaylı analizini izledikten sonra detayları aşağıda paylaşacağım. Öncelikle Videomuzu İzleyelim.

ATV Televizyonunda da haber olan bu yöntem ile tatlı krizlerinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi tok tutucu özelliği de üstüne şerbet gibi olacaktır.

küçük-porsiyon    Tüm yazıdan da anlaşılacağı üzere tarçınlı su ile zayıflama tek başına mümkün görünmüyor fakat diyet yaparken bu karışımı kullanmak belkide en etkili ve en pratik yöntemlerden birisidir. Zayıflama işlemi 3 parçadan oluşur. Diyet yaparak özel tarifler kullanarak ve hareketli bir yaşam sürmeyi alışkanlık haline getirerek zayıflamak mümkün. İlk 2 si burada açıklandı. Spor önerileri için de sitemizden et etkili bölğesel zayıflama için yada genel zayıflama spor önerilerini bulabilirsiniz.

Tarçınlı su için alternatif olan kahvaltılarda Tarçınlı Süt Zayıflatır mı? Tarçınlı Süt Kaç Kalori Yakar Konularımıza Da Göz Atabilirsiniz.

 

Bize Sorun!

soru-cevap-br    Zayıflama, Diyet Listeleri, Kilo Kontrolü Spor ve Egzersiz İle ilgili olarak sormak istedikleriniz sorular için Bize Soru Sor Sayfamızdan Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Sorsugunuz Sorular En Hızlı Şekilde Cevaplandırılmaktadır. Editörlerimiz Genel olarak 2-3 Saat içinde Sizlere dönüş yapmaktadırlar. Çubuk Tarçınlu Su ile alakalı olarak da soru sorabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

36 Responses to Çubuk Tarçınlı Su İçmek Zayıflatırmı, Su İle Zayıflama

 1. Didem diyor ki:

  Sürekli tarçınlı su içmek peki zarr verir miii

  • kaloriwp diyor ki:

   herhangi bir sağlık sorunu olan kişilerde ve ilaç kullanan kişilerde ilacın etkisini arttırabilir, sağlık sorununuzu olumsuz etkileyebilir,bu gibi durumlarda doktorunuza danışmanız en doğrusu olacaktır.

   fakat herhangi bir sağlık sorununuz yok ise tarçının bilinen bir zararı yoktur, fakat her baharat gibi tarçının da fazlaya kaçılmadan tüketilmesi gerekmektedir. alerji veya kabızlık gibi problemlere yol açabilmektedir. Tavsiyemiz günde 1-2 bardak çubuk tarçınlı su tüketimi şeklindedir.

 2. Zeynoo diyor ki:

  çubuk tarçın yerine toz tarçın yoksak limon bal ve su yapıp günde bi bardak içip spor yapsak işe yarar mı ?

  • kaloriwp diyor ki:

   Çubuk tarçını tavsiye etme nedenimiz çubuk tarçın toz tarçın gibi suyu bulandırmaz, suda çözünerek suyun kıvamını etkilemez bu sebeple çubuk tarçın toz tarçın ile kıyaslamada yaparsak kullanılması en uygun olan tarçın çeşitidir.
   Bir diğer sorunuz işe yarayıp yaramayacağı yönünde, bu konuda da sadece çubuk tarçının zayıflamada etkisi olmayacağını bilmelisiniz. hareketli bir yaşam ile sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstererek çubuk tarçın ile de metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Ama bunlardan sadece biri yada birkaçını uygulamak yeterli olmayacaktır. hareketli yaşam ve sağlıklı gıdalar ile dengeli beslenme bu işin %90 lık kısmını oluşturmaktadır.
   İyi günler dilerim.

 3. Agdhd diyor ki:

  Tartını nekadar surede degıstirmemız gerek

 4. Ceren diyor ki:

  Ben direk ılık suya çubuk tarçını atıyorum. Video da farklı gördüm. Etkisi böyle olur mu?

  • kaloriwp diyor ki:

   iki şekildede etkisi olacaktır. Fakat videoda anlatıldığı şekli biraz daha etkilidir. Fakat tarçınlı suyu da kararınca tüketmeniz önerilir.

 5. Beyza diyor ki:

  1,5 litre suyun içine ceviz çubuk tarçın ve limon koysam olur mu yoksa ceviz için ayrı bir su mu hazırlamalıyım metabolizmamı hızlandırmak ve kilo vermek istiyorum

  • kaloriwp diyor ki:

   Sadece metabolizma hızlandırarak kilo vermek mümkün değildir fakat yardımcı olması açısından etkilidir. Aynı zamanda sitemizden kilo verme konusunda neler yapılabileceğine dair makalelerimizi okumanızı tavsiye ederim.

 6. Smyysfchn diyor ki:

  Tarçıni ne kadar sürede degıstırmelıyız hocam emziren anneler kullanabılıyomu

  • kaloriwp diyor ki:

   hamileler veya emziren anneler her türlü diyet programı yada gıda takviyesini doktorlarına danışmadan kullanmaması gerekir. Doktorunuza sormanız daha doğru olacaktır.

 7. Emine diyor ki:

  Ben gün boyu tarcinli su içiyorum bir şey olur mu

  • kaloriwp diyor ki:

   uzmanlar fazla tüketilmemesi gerektiği yönünde uyarı yapmaktalar. Gün boyu tarçınlı su yerine her öğünden 1 saat sonra yada 1 saat önce gibi periyodlara bölmek daha mantıklıdır. Uzmanlara göre sürekli ve aşırı tüketimi de zararlı olabilmektedir. çubuk tarçın da baharat grubuna girdiği için diğer baharatların gösterdiği yan etkileri ve alerjik reaksiyonları gösterebilmektedir. Kararınca tüketmek daha uygun olacaktır. Özellikle herhangi bir sağlık sorunu olanların da doktora danışarak tüketmesi önerilir.

   • Nur diyor ki:

    Annemin hipertansiyon.seker.kemik erimesi.bogazda noduller.beyin damarlarinda daralma var tarcinli suyu onerirmisiniz..tskrler..

 8. dilek diyor ki:

  şeker hastasıyım tarçınlı su içmek iyi gelirmi yardımcı olurmusunuz

  • kaloriwp diyor ki:

   şeker hastası iseniz doktorunuza sormadan hiçbir karışım tüketmemeniz önerilir. Herhangi bir sağlık sorununuz var ise danışmanız gereken tek yer doktorunuzdur. Tıbbi bir yetkimiz olmadığı için kesinlikle cevap verememekteyiz ve doktorunuza sormadan kesinlikle çubuk tarçınlı su içmemenizi öneririz. Geçmiş olsun.

 9. tuğba diyor ki:

  Suyun sıcaklığı etki ediyormu. Ben sıcak icemiyorum soğuk içebiliyorum

 10. Aaa diyor ki:

  Benim gobegin var nasil etitirim

  • kaloriwp diyor ki:

   Sitemizde bölgesel kilolar kategorisinde göbek ile ilgili olan konularımızı inceleyebilirsiniz.

 11. fd diyor ki:

  merhaba 5 bardak suya 3 yada 4 adet çubuk tarçın koyup 10 dk kaynatıp gün içerisinde tüketiyorum doğru mu ? teşekkürler

  • kaloriwp diyor ki:

   uzmanlardan en iyi ve sağlıklı çubuk tarçınlı su nasıl hazırlanır ile ilgili video konu içerisinde mevcuttur. Çubuk tarçınlı su hazırlama konusunda birden çok metod mevcut. bir iki adet çubuk tarçını 50ml su şişesine koyarak yanınızda sürekli taşıyabilir ve soğuk olarak da tüketebilirsiniz.

 12. meltem diyor ki:

  gebelık sekerınde tarcınlı su sekerı kontrol altında tutuyormus dogrumu gunde kac bardak ıcmek yeterlıdır

  • kaloriwp diyor ki:

   gebelik durumlarında her türlü bitki ve baharat karışımları risk teşkil edebildiğinden doktorunuza sormadan herhangi bir karışım yada bitki çayı tüketmemelisiniz. Aksi halde istenmeyen sonuçlar doğabilir. Bu sebeple hiç içmemeniz doktorunuza sorup ondan onay almanız şarttır.

 13. Nihal diyor ki:

  Yarim Surahi suyun içine 2 cubuk tarçın ve 2 dilim limon koyuyorum bu şekilde kaç günde bir yenilemem gerekiyor hergunmu yoksa 2 günde bir yeterli olurmu

 14. Chan diyor ki:

  Merhaba ben bir bardak suya 1 yeşil çay 1 çubuk tarçın 3 karanfil ve 1 2 dilim limon katıp içiyorum bu şekilde etkisi artarmı

 15. Elcin diyor ki:

  Tarcinli karanfilli çay bebek dusunenlere zararlimi

  • Elcin diyor ki:

   Cvp atarmsnz

   • kaloriwp diyor ki:

    geç cevap içiz üzgünüm;

    gebelikte her türlü bitki veya karışım çay zararlı olabilir. Bu sebeple gebelik yada gebelik şüpheniz var ise kesinlikle bu tip karışım yada bitrki çayı tüketmeyiniz. Hamilelik gibi ciddi konularda lütfen bir uzmandan yardım alınız.

    Size bol su öneririm.

 16. Enise kılıç diyor ki:

  Troid hastasıyım tarçınlı suyun yan etkisi olurmu

  • kaloriwp diyor ki:

   tıbbi sorularınızı doktorunuza danışmanız sağlık açısından çok daha faydalı olacaktır. Bizim bilgi birikimimiz zayıflama yönünde troid konusunda size yardımcı olamayacağız. Özür dileriz.

 17. Melek diyor ki:

  Ms hastasıyım tarcinli suyun zararı olur mu

  • kaloriwp diyor ki:

   Doktorunuza Danışmanızı Tavsiye Ederiz. Tarçının Bu hastalık üzerindeki yan etkilerini bilmiyoruz

 18. Canan diyor ki:

  Ben çubuk tarçını olduğu gibi kaynatmadan koyuyorum şişenin içine yine de etkisi olurmu?

 19. Hh diyor ki:

  Merhebalar günde bir defa toz tarcini 1 bardak ilik suya katip öglenleri iciyorum panik atak ve anksiyete icin antidepresan aliyorum tarcinin bir zarari olurmu lütfen cevaplarsaniz cok sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir