İshal Olmak Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi? - Kalori Hesaplama Cetveli

İshal Olmak Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

İshal Olmak Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Zayıflamak isteyenlerin en merak ettikleri sorulardan birisi de ishal olunca kilo verilir mi sorusudur. Bu konu hem kilo verme hem sağlık açısından iyice araştırılması gereken bir konu olduğu için aşağıda konu ile ilgili yazılan tüm detayları sağlığınız için dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.İshal Olmak Zayıflatır mı?

Genel olarak ishal vücuttaki tuz su gibi maddeleri kaybetmenize yol açtığı için zayıflattığı varsayılmaktadır. Fakat günlük gerçekleşen ishal durumunda bağışıklık sistemi dayanıklı olan bireylerde günlük ishal olmak herhangi bir kilo kaybına neden olmaz. Bazı durumlarda düşük dirençli vücutlarda kilo kaybı görülebilir. Fakat uzun süreli ishal durumlarında vücut gerekli olan tüm gıda su tuz gibi maddeleri emilmeden atacağı için kilo kaybı görülür. Bu gibi durumlarda Özellikle birkaç günü aşan ishal durumlarında doktora gitmek zorunludur. İshalin sebebi daha değişik bir rahatsızlık olabileceği gibi uzun süreli ishal durumlarında aşırı tuz ve su kaybı ölümle bile sonuçlanabilir ve oldukça tehlikelidir. Genel olarak özetlemek gerekir ise günlük ishal herhangi bir kilo kaybına neden olmaz diyebiliriz.

İshal Olarak Zayıflama Çok Tehlikelidir.

Birçok İnternet sitesinde ünlülerin de kullandığı yöntem olarak duyulmuştur. Hatta Ata DEMİRER skeçlerinde bile bol bol bahseder. İlaç yardımı ile ishal olarak zayıflama konusunda birçok yerde birçok yanlış bilgi mevcuttur. Aşağıda bu konu ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri paylaştık.

l     İshal durumu yukarıda da bahsedildiği gibi bir sağlık sorunudur. Genel olarak ishal durumu söyle gerçekleşir. Yediğiniz ve içtiğiniz tüm gıdalar ve sıvılar mideden kalın bağırsağa sulu bir şekilde iletilir. Kalın bağırsak bu posanın suyunu emerek kalan kısmını dışkılama için gönderir. İshal durumunda (bunun sebebi enfeksiyon vs gibi olabilir) bağırsaklar sıvı emilimini keserek dışkıyı olduğu gibi dışarıya gönderir. Bu durum vücudun çok fazla sıvı kaybetmesine yol açacağı gibi ne kadar bol su içerseniz için emilmeden atılacağı anlamına gelir. Yaşamsal olarak su tuz ve diğer minerallere oldukça fazla ihtiyacımızın olduğunu düşünürsek ilaç ile sürekli ishal olarak zayıflamaya çalışmak intihar etmekten farksız olacaktır. Vücut su dahil tüm gerekli maddeleri alamayacak ve organlar yavaş yavaş fonksiyonlarını kaybetmeye başlayacaktır. Aşırı yorgunluk halsizlik baş gösterecektir. Ayrıca bu durumdan ilk etkilenen organ şüphesiz böbrekler olacaktır. Kanınızdaki atık maddeler ile vücut asit değerleri tavan yapacaktır. Ve Bu Zayıflama metoduna devam edildiği sürece sağlık sorunları hızla baş göstermeye başlayacaktır.


Yukarıda yazan sebeplerden ötürü zayıflamak için ishal olmaya çalışmak, bunun için özel ilaç ve programlar uygulamak zayıflamak uğruna sağlığı bozmak demektir. Ne kadar kilolu olursanız olun kilo vermek için sağlığınızı riske atmak pek de mantıklı görünmemektedir. Lütfen Doktorunuza sormadan en azından aile hekiminizden destek almadan herhangi bir zayıflama programı zayıflama ilacı yada diyet listesi uygulamayı denemeyin. Sağlık bakanlığı onaylı dahi olsa hiçbir ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayın. İlaç almak için İnternet değil eczaneyi kullanınız.

İshal Masum Gibi Görülebilir. Ama Dikkat Edin!

Dikkat    Dünyada Bebek ölümlerinin yarısının sebebinin ishal olduğunu biliyor muydunuz. İshal masun gibi görülebilir fakat yılda 1,5 milyon bebeğin ölümünden sorumlu bir hastalıktık. Çocuklarda bağışıklık daha zayıf olduğu için onların ölümü daha hızlı olmaktadır fakat yetişkin bireylerde de gerektiğinde uzun süren ishaller ölüme yol açmaktadır. İshal durumunu hafife almayınız. Zayıflamak için ishal olmaya çalışmayınız.

Doğal yollardan kilo vermek hem kalıcı hem de çok daha sağlıklıdır. İshal olmak Kilo Verdirir mi diye soranlar için söylüyorum en sağlıklı yol sağlıklı beslenme ve spor yapmaktan geçmektedir. Hiç diyet yapmadan daha fazla hareket ederek spor yaparak ve sağlıklı gıdalar ile beslenerek zayıflamak mümkündür. Sağlık bakanlığının uyarılarına kulak vermek ve daha hareketli bir yaşama başlamak ishal olarak zayıflamaktan daha kolay acısız ağrısız ve risksizdir.


Bize Sorun ?

İshal yada diğer tüm zayıflama, kilo verme, yağ yakma gibi konular ile ilgili merak ettikleriniz var ise bizlere soru sorabilirsiniz. Aşağıdaki yorum kısmına sorularınızı yazınız. Sorularınız onaylandığı aynı gün cevaplandırılacaktır.

Ayrıca İshal olmak Kilo Verdiriyor mu konumuza eklemek istedikleriniz var ise yine aşağıdaki söz konusu kısma düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Yorumlarınız Bizim İçin değerlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. kaloriwp dedi ki:

  ishal olmak zayıflatır mi ile ilgili olarak kilo diyet egzersiz ve öneri istekleri için bu kısmı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 2. esra dedi ki:

  Ben 3 aydır sıkı bi diyet yapıyorum fakat bir gram bile veremedim doktora gittim değerlerim normal cıktı. Vitamin hapı ve iğnesi kullanıyorum acaba bunlardan kaynaklanıyo olabilir mi?

  1. kaloriwp dedi ki:

   @esra

   Kilo verememe sebebiniz vitamin hapı yada iğnesi olmayabilir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki bağlantısını verdiğim sayfayı “diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum” inceleyiniz.
   http://www.kaloritakip.net/spor-diyet-yapiyorum-ama-kilo-veremiyorum-gobegim-erimiyor/

BİR YORUM YAZ