Limonlu Maden Suyu Zayıflatırmı, Kilo Verdirir mi?

Limonlu Maden Suyu Zayıflatırmı, Kilo Verdirir mi?

Maden suyu doğal olarak yer altından çıkartılan ve bu sebeple vitamin ve mineral yönünden oldukça zengin vücudun birçok ihtiyacını karşılayan bir içecektir. Yediklerimiz ve içtiklerimiz belli gereksinimleri karşılarken bir miktarda kalori alımına neden olur. Fakat maden suyu bir istisnadır. İçerdiği tüm vitamin ve minerallere rağmen kalori miktarı sıfırdır (0), Evet sadece sıfır. Bu sebeple gün içinde diyet yaparken ihtiyaç duydugumuz ve vücutta eksik kalan tüm mineralleri sade soda yardımı ile geri alabiliriz.Peki Maden Suyu ile zayıflama gerçekten mümkün mü? Maden Suyu Zayıflatırmı kullanıcı yorumları nelerdir? Tüm bu sorularınızın cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Maden Suyu Zayıflatırmı

Genel olarak hiçbir ürün tek başına zayıflamanızı sağlayamaz. Sadece zayıflamanıza yardımcı olur yada zayıflama sürecini hızlandırır. Maden suyuda böyle bir üründür. İçerdiği doğal asit sayesinde tokluk hissi verir. Vitamin ve mineraller sayesinde vücut gereksinimlerini karşılar. Tüm bunların karşılığında ise size hiçbir kalori vermez. Tamamen ücretsiz bir ürün diyebiliriz.  Şimdi Sade Soda Zayıflatırmı Konumuzda detaylara girelim.

Peki Maden Suyu Nasıl Zayıflatıyor ? ; Maden suyu içerdiği mineraller sayesinde sindirim sisteminin çalışmasını hızlandırır ve düzenler. Ayrıca bol miktarda vitamin barındırdığı için canlılık verir ve metabolizma hızının artmasına yardımcı olur. Mide Bulantısı, kasılması, agrı, yanma gibi problemlerde doğrudan etki ederek şikayetlerin azalmasına yardımcı olur. Bu yüzden diyet yapanlar için sade soda vazgeçilmez iceceklerdendir.

Diyet yaparken genelde midede alışkın olunandan daha az gıda girişi oldugu için genellikle agrı, yanma, burma gibi şikayetler ortaya çıkacaktır. Maden suyu hem tokluk hissi vericek hem de bu şikayetleri bastıracaktır. Ayrıca kendinden asitli olması da içimi eğlenceli hale getirir.

Maden Suyu Diyeti

Editörlerimize Gelen sorulardan bazıları şu şekilde. Maden Suyu Göbek Eritir mi? Maden suyu Diyeti İşe Yarıyormu Gibi Sorular. Öncelikle tek başına maden suyu diyeti diye bir terim olamaz. Maaden suyu diyetlere eklenen bir gıda olabilir. Bu sebeple maden suyunun diyetini değil diyette nasıl kullanılması gerektiğini anlatacağız.


Sabah ve öğlen yda öğlen ve akşam olmak üzere iki defa limonlu maden suyu tüketebilirsiniz. Limonlu maden suyu dediğimiz zaman yanlış anlaşılmaması için detay da verelim. Hazır limonlu maden sularından bahsetmiyorum. Sade soda içerisine kendiniz limon katarak hazırladıgınız karışım tüketmek için uygundur. Bu karışım ile hem maden suyuna hoş bir tat ve koku verebilirsiniz, hem de limon ile karıştıgında metabolizma ve sindirim sistemi için etkilerini bir kat daha arttırmış olursunuz.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta da fazlaya kaçılmamasınıdır. En doğal ve en zararsız bilinen suyun bile fazla tüketimi zehirlenmeye yol açmaktadır. Yani hiçbir yiyecek yada içecek ne kadar faydalı olursa olsun aşırısından kaçınmalıyız. Zayıflama hırsı ile hergün çok fazla soda tüketimi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Spor ve Egzersizde Maden Suyu Şart.

fft99_mf4482386    Diyet yapanlar aynı zamanda yürüyüş, koşu yada fitness, squat gibi spor ve egzersizler ile zayıflama işlemini hızlandırmaktadır. Bu konunun maden suyu ile ne alakası var diye düşünebilirsiniz. Fakat spor yaparken çok fazla su ve ter ile fazlaca mineral etımı gerçekleşir. Yerine tamamlamak için su içmek ve bir şeyler yemek gerekecektir.

Spordan önce içeceginiz 1 adet limonlu soda hem su ihtiyacınızı kısmen karşılar, hem de vucudun vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayacaktır. Bu sayede hem spor sırasında ve spordan sonra dinç ve enerjik kalırsınız, hem de spor sonrasında almanız gereken enerji ihtiyacınızı azaltmış olursunuz. Kalori alımı azalacağı için zayıflama sürecini hızlandırmış olacaksınız.

Bize Sorun!

Maden suyunu diyetinizde nasıl kullanmanız gerektiğine yardımcı olabiliriz. Bizlere gereken yaşınız, Kilonuz ve Diyet Harici Spor Yapıp yapmadıgınız. Bu üç bilgiyi aşağıdaki yorum kısmına yazarsanız Editörlerimiz sade sodanızı ne şekilde günde kaç kere ve hangi malzemelerle karıştırarak içmeniz gerektiğini sizlere söyleyelim. Sordugunuz sorular birkaç saat içinde editörlerimiz tarafından cevaplandırılacaktır.

Ayrıca maden suyu yada diğer yiyecek icecek ve diyet listeleri ile ilgili olarak sormak istedikleriniz var ise soru sor sayfamızdan bizlere sorularınızı iletebilirsiniz. Sordugunuz sorular aynı gün içinde cevaplandırılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Sultan ceren dedi ki:

  Kilo:75 yas:23 diyet harici spor yapmaya vaktim yok malesef.

  1. kaloriwp dedi ki:

   @Sultan ceren
   Sorunuz nedir. Anlayamadım daha detaylı olarak yaabilirmisiniz.

 2. gizem dedi ki:

  Kilo69 diyet harici spor yapmıyorum

BİR YORUM YAZ