Su İçmek Kaç Kalori Yakar? Yaktırır?

Su İçmek Kaç Kalori Yakar? Yaktırır?

Su diyet listeleri içerisinde sürekli bolca tüketilmesi önerilen ve uzmanlar tarafından bolca tüketilmesi önerilen bir sıvıdır. Hatta yaşam sıvısı dır diyebiliriz. Suyun kalorisi yoktur. Su şişmanlatmaz fakat bolca tüketilmesi zayıflamanıza yardımcı olur. Su içmek Zayıflatır mı ? derseniz evet zayıflamanıza yardımcı olur fakat tek başına bol su içmek zayıflatmaz. Aşağıda diyette etkili zayıflama için suyu nasıl tüketmek gereklidir. Su kaç kalori yaktırır bunları göreceğiz.

Su İçmek Kaç Kalori Yakar.

Su içmek kaç kalori yaktırır konusunda yüzlerce şehir efsanesi vardır. Fakat uzman doktorlar tarafından yapılan araştırmalara göre sıcak yada ılık veya soğuk su içmek hiçbir şekilde yakılan kalori miktarını arttırmadığı yönünde açıklamaları son günlerde duyuyoruz. Videoda uzman tarafından tüm detayları ile diyette su kullanımı , su kilo kaç kalori yakar gibi sorularınıza açıklayıcı yorumlar yapılıyor. Aşağıdaki videoyu izleyelim ve alt paragrafta sizlere diyette suyu nasıl kullanmalıyız onu anlatacağız.

Video da bahsedildiği üzere bu tarz şehir efsanelerinin yayılmasındaki ana sebep vücut sıcaklığımız ile alakalıdır. Vücut sürekli 36 derece sabit bir ısıda durur. Soğuk su içildiğinde ise vücut bu suyu ısıtmak için ekstra kalori harcar. Bu düz mantık sebebi ile su içmek kalori yaktırır söylentisi doğmuştur. Su içmek zayıflama yardımcı olur fakat kalori yakımını arttırmaz. Biraz da su içmek zayıflamaya nasıl yardımcı olur bunlardan bahsedelim.


Sponsorlu Bağlantılar

Su içmek Zayıflatır mı ? Zayıflama nasıl yardımcı olur.

Su içmek zayıflamaya yardımcıdır. Tek başına bol su içmek zayıflamanıza yardımcı olmaz fakat diyet yaparken aynı zamanda bol su içmek zayıflamanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır. Suyun kabızlığı önleyici ve bağırsakları rahatlatıcı etkisi vardır. Ayrıca vücut sıvısının sürekli yenilenmesi ph değerini yükseltecek ve asitik sıvıların vücuttan atılmasını sağlayacaktır. Bu şekilde de kilo verme işleminiz hızlanacaktır.

Zayıflamak için Suyu Nasıl Tüketmeliyiz.

    Su içmek kaç kalori verdirir. Soğuk su kalori yaktırır mı gibi sorularınıza elimizden geldiğince açıklama yapmaya çalıştık. Hem diyette sıvı kullanımı hem de diğer tüm zayıflama ile ilgili konularda uzman editörümüze soru sorabilirsiniz. Yorum kısmına belirteceğiniz sorularınıza aynı gün içinde cevap verilecektir.

    Yazımızı faydalı buldu iseniz beğenebilir yada arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

3 Responses to Su İçmek Kaç Kalori Yakar? Yaktırır?

  1. ince adam diyor ki:

    allah razi olsun cok faydali oldu **********ž

  2. R. T. diyor ki:

    “uzmanlar tarafından bolca tüketilmesi gereken bir sıvıdır.” demişsiniz, o zaman uzman olmayanların tüketmesi gerekmiyor anlamı çıkmıyor mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir