1 Adet Lahmacun Kaç Kaloridir Kaç Kalori var

1 Adet Lahmacun Kaç Kaloridir Kaç Kalori var

1 Adet Lahmacun Kaç Kaloridir Kaç Kalori var ; Lahmacun Genel Olarak Diyet yaparken tüketilmesi uygun olmayan sağlık puanı düşük diyebileceğimiz bir gıda türüdür. Ortalama olarak lahmacun kaç kalori ;

1 Adet Lahmacun Kaç Kaloridir Kaç Kalori var

1 Adet Lahmacunun kalorisi : 310 Kalori (porsiyon)

1 Adet Acılı Lahmacun Kaç Kalori : 310 Kalori

Bir buçuk Lahmacun Kaç Kalori : 460 Kalori (Orta Porsiyon)

2 Adet Lahmacunun Kalorisi : 620 Kalori (Büyük Porsiyon)

Tabi bu hesaplama sadece lahmacun ile sınırlı kalmıyor. Yemek firmalarının servisinde yada paketlerinde yanında acılı ezme salata ve ayran ile servisi yapıldığı için lahmacun yemek istediğinizde yanında tükettiğiniz ekstra gıdalardan da bir hayli kalori alacaksınız. Bu ek gıdalarında hesaba katıp lahmacun öğününüzün gerçek kalori değerini hesaplayalım. 1 Adet lahmacunun kalorisi 310 dur demiştir. Şimdi bu hesaba aşağıdakileri de ekleyelim

Yanında İçilecek Ayranın Kalorisi : 70 Kalori

Yanında Yenilecek Salatanın Kalorisi : 60 Kalori

Yanında Yenilecek Acılı Ezmenin Kalorisi : 55 Kalori

Toplamda Alınacak olan kalori Miktarı : 1 Adet Lahmacun için 495 Kalori

Tabi Lahmacun İçin Birde Ev Yapımı Lahmacun Kalorisine bakmak gerekli. Halk Deyimi İle Fındık Lahmacun. Genelde branch’larda yada lokantaların karışık menülerinde görebiliriz. Ayrıca evde yapımı normal lahmacuna göre daha pratik olduğu için ev yapımı lahmacun da diyebiliriz. Bu lahmacunun içeriği aynı olduğu için kalori değerini etkileyen tek faktör boyutudur.

1 Adet Fındık lahmacun kaç kaloridir : 50 Gr : 105 Kalori

Tabi ki bu yapan kişinin içine koyduğu kıymalı harca ve lahmacunun boyutuna göre değişiklik gösterecektir. Fakat genel itibari ile kalori miktarı bu miktara yakın olacaktır.

Lahmacun Kilo Yapar mı , Lahmacun Kilo Aldırır mı ?

Kesinlikle kilo yapar, zayıflamak istiyorsanız uzak durmanız gereklidir. Fazla kalorili olmasının yanında yüksek protein ve  karbonhidrat değerlerine sahiptir.  Diyet listelerinizde bulunmaması gereken bir gıda türüdür. Lahmacunu Çok seviyorsanız acılı lahmacun fakat fındık lahmacun tüketmenizi sadece nefsinizi bastırmak için öneriyoruz. Yediğiniz küçük bir parça dahi 110 kalori olacaktır. Bu da yaklaşık 7 adet salatalık ile aynı kaloride olması anlamına geliyor. Lahmacun kilo aldırır ve uzak durulması gereklidir.

Lahmacunun Besin Değerleri  100 gr İçin

 

·         Karbonhidrat :  21.50 (gr)
·         Protein:  6.5(gr)
·         Yağ:  3.7(gr)
·         Lif :  1.91(gr)
·         Kolesterol :  9.69(mg)
·         Sodyum:  178.8(mg)
·         Potasyum:  197.52(mg)
·         Kalsiyum:  21.03(mg)
·         A Vitamini:  61.52(mg)
·         C Vitamini:  17.85(mg)
·         Demir:  1.19(mg)

 Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Lahmacun_alliance dedi ki:

  Lahmacun yemek sağlıklıdır.Gerek protein gerek karbonhidrat bakımından ideal besin kategorisindedir.Canan K. nın bile sağlıklı dediği bir besini bu kadar eleştirmek,lahmacuna yapılmış bir hakarettir.Lütfen yazdıklarınızı tekrar gözden geçiriniz.

  1. kaloriwp dedi ki:

   @Lahmacun_alliance ;
   Öncelikle Lahmacunu kötülemek gibi bir düşüncemiz kesinlikle yoktur. Fakat güncel verilerle kalorilerini ve kalori miktarına göre de diyet yapanlar açısından tüketilip tüketilmemesi gerektiğinin analiz etmek de görevimiz.

   Diyet yapmayan ve ideal kilosunda olan bir insan için lahmacu tüketilebilir belki fakat burada sadece belli bir grup için yazılar yazılmakta. Yani genel olarak lahmacunu kötülemek söz konusu değildir.

   Ayrıntılı olarak bilgi almak yda talep şikayet iletmek için iletişim yada Soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz.

   İyi günler Dilerim.

BİR YORUM YAZ