1 Tabak Kısır Kaç Kalori Porsiyon Kalorisi

1 Tabak Kısır Kaç Kalori Porsiyon Kalorisi

1 Tabak Kısır Kaç Kalori Porsiyon Kalorisi, Kısır içerisinde birçok gıda maddesi bulunan bir karışım. Genel olarak sağlıklı bir karışım diyebiliriz. İçerdiği tüm gıdalar fazla işlem görmemiş doğal hali ile içerisinde bulunan gıdalardır.

Bu sebeple korunmuş gıdalardır. İçerisinde bulunan sıvı yağ haricinde kalorisi normal oranlardadır diyebiliriz. Aşağıda Kısır Kalori Cetveli Mevcuttur.

Kısır Kalori Cetveli

 

  • 1 Tabak Kısır Kaç Kalori : 200 Kalori
  • 1 Kase Kısır Kaç Kalori: 140 Kalori
  • Diyet, Yağsız Kısır Kaç Kalori : 100 Kalori (Detaylar Aşağıda)
  • 1 Büyük Porsiyon Kısır : 280
  • 1 Kaşık Kısır : 15 Kalori
  • 1 Gram Kısır : 1 Kalori
  • 1 Tabak Sogansız Kısır : 190 Kalori

Kısırda kaç kalori var yukarıdaki tabloda gördük. Şimdi aşağıda diyette kısır yenir mi, kısır kilo yaparmı gibi konulara değineceğiz. Ayrıca Özel yağsız kısır için sizlere bilgi vereceğiz.

Diyette Kısır Kilo Yapar mı?

Kısır kalori dengesi korunduktan sonra diyet listelerine eklenebilir. Kısır içerdiği bulgur, salça, maydanoz, soğan gibi gıdalar neredeyse hiç işlem görmemiş ve doğal halleri ile kısırın içinde bulunan gıdalardır. Bu sebeple sağlık açısından iyi bir tercihtir. İçerdiği tek olumsuz gıda tuz ve yağdır. Bu iki maddeyi kısır yapımından kontrol altında tutarsak diyet listemizde kısır tüketimi sorun olmayacaktır.

Kısır kilo aldırır mı? diye soranlar için yukarıda yazılanlarda olduğu gibi kontrollü tüketildiği sürece kilo aldırmaz diyebiliriz. Fakat aşağıdaki tarifle kendinize daha hafif diyet kısır yapabilirsiniz. Kalori miktarı %20-30 oranında azaltmak mümkün olabiliyor.

Diyette Yağsız Kısır Tüketmeliyiz.

Kısır yapımında kullandığımız malzemelerden birkaç tanesini değiştirerek kısır yağsız ve oldukça hafif bir hale gelebilir. Değiştirelecek Malzemeler

  • Yağ Kullanımı 3/1 Oranına İndirilmeli
  • Tuz Kullanımı 3/1 Oranına İndirilmeli
  • Domates Salçası Yerine Biber Salçası Kullanın

Yukarıda yazan değişiklikler ile kısırın kalori değerini %20-30 oranında azaltabilirsiniz. Yağı çıkartmak kısırı daha sağlıklı yapar, Tuzu azaltmak ise kalorinin vücut için işlenebilirliğini azaltacaktır. Salça kullanımını acı biber salçası ile değiştirmek (kısırınızı çok acı yapmayacaktır. Çok ince bir baharat etkisi verecektir) hazmı kolaylaştırarak sindirim sistemine yardımcı olacaktır.

Bu şekilde birkaç ufak değişiklik sayesinde kısır hem daha sağlıklı hem de kalori değerleri daha az bir hale gelebilir.

Bize Sorun!

Diyet listeleriniz, kalori hesaplamaları, spor egzersiz sağlıklı yaşam gibi dilediğiniz konu ile ilgili olarak bizlere sorularınızı iletebilirsiniz. Editörlerimiz sorduğunuz sorulara aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru sormak için soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu konu ile ilgili olarak sormak yada eklemek istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. yorum ve sorularınız bizim için değerlidir.Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ