Trigliserid Hormonu Yüksekliği Kilo Yaparmı Zayıflamaya Engel mi

Bize Gelen SorularCategory: ZayıflamaTrigliserid Hormonu Yüksekliği Kilo Yaparmı Zayıflamaya Engel mi
Hale asked 8 ay ago
  • 2Soru Sahibi : @Hale
  • Soru Tarihi : 19.11.2016
  • Soru Konusu : Trigliserid Hormonu Yüksekliği Kilo Yaparmı Zayıflamaya Engel mi

Merhabalar,Hollandadan ben 34 yaşında bir kadınım, 1.65 boy ve şuan 98,6 kilogramın, mart 2015’te 108 kg idim, o zamandan bu zamana diyet yapıyorum daha dikkatli ve şekerim de düşüyor ölçüm yaptırdım açlık 108 çıktı ailemde şeker hikayesi var zaten ve bende senelerdir aşırı dikkat ediyorum asla basit şeker ve ondan mamül paketli gıdalar tüketmemeye gayret ediyorum, geçen 1 ayda test yaptırdım ve Trigliserid hormonum yüksek çıktı 289 gibi bu hormon mu kilo vermeme engel oluyor acaba çünkü çok gayret etmeme rağmen kilo vermek 100gr 150gr sadece gerçekleşiyor oda ölümcül kan şekerim düşecek de açlıktan artık ölecegim de öyle:( ne yapabilirim?! Bu durum ve bir arkadaşım var bayan ha bire 35 günde 8,5 kilogram verdim, veya 2 saat spor yapıyorum diyerek veya benim ara öğünde tükettiğim bir muz bir yağsız yarım su bardak sütü ana öğün yaptığını ve hızlı kilo verdiğini söylüyor, motivasyonum öz güvenim düştü, psikolojim bozuldu maalesef, herkesin vücudu her şeye aynı reaksiyonu da göstermez bunu da bilmeme karşın canım çok sıkkın. Psikolojik destek alacağım kimsede yok, sorumu cevapladığınız için teşekkürler:(
  • 23Cevaplayan : Kalori Soru Editörü
  • Cevap Tarihi : 20.11.2016

Trigliserid Hormonu Yüksekliği Kilo Yaparmı Zayıflamaya Engel mi

Merhabalar Hale Hanım,

Öncelikle psikolojik durum ile başlayalım. Kaloritakip.net sitesi olarak takipcilerimize önerdiğimiz ilk şey psikolojinizi bozmamak ve sürekli tartılmamaktır. Arkadaşlarınızın kilo verme hızı sizi yanıltmasın. Her insanın metabolizması ve vücut kimyası aynı olmayabiliyor malesef. Ayrıca bu gibi durumlarda abartılı anlatımlarda sıkça karşılaştığımız bir durum. Arkadaşınızın size abartılı bir anlatım yapmış olması da muhtemel.

Size Öncelikle tavsiyemiz, sürekli tartılmayın. Sürekli tartılmak hayal kırıklığına ve buna paralel olarak başarısızlık hissine yol açar. Bu his azminizi baltalar ve kilo verme sürecinizi sekteye uğratır. Tavsiyemiz ayda 2 defa tartılmaktır. Daha sık olabilir ama en fazla haftada bir kez tartılın diyebilirim.

Bu konuda hazırladığımız detaylı bilgilere “Spor ve diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum” Sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kilo verme sürecinizde yaklaşık olarak 9 ayda 10 kilo vermişsiniz. Bu da hiç az bir miktar değil. Sizin için idali aylık 1,5 2 kg olması gerekir. Yani idealinizden çok da uzakda değilsiniz.  Sağlıklı olanı yavaş olanıdır. Bir anda yüksek miktarda kilo kaybı sağlığınızı bozabilir.

Şeker hastalığı ve özellikle Trigliserid Hormonu Yüksekliği sorununuza gelirsek tıbbi konularda sitemiz olarak herhangi bir yorum yapamıyoruz. Bu gibi konularda doktorunuzdan bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Umarım yardımcı olabilmişizdir. Harici olarak sormak istedikleriniz var ise tekrar soru yollamanızı rica ederim.

loading...