İp Atlamak Boyu Uzatır mı Test Edildi

İp Atlamak Boyu Uzatır mı Test Edildi

İp Atlamak Boyu Uzatır mı Test Edildi, genel olarak ip atlayarak boy uzatmak  konusunda çoğu doktorun ortak olumlu yöndedir.

Genel itibari ile tüm spor aktiviteleri için kaslarımız geriliş sıkılaşacağı için hemen hemen hepsi boyun uzamasına yardımcı olacaktır.

İp Atlamak Boyu Uzatır mı Test Edildi

Fakat içlerinde birkaç spor dalı diğerlerine göre daha verimli olabiliyor. Bunlardan birisi de ip atlamak. Söz konusu spor türü en çok tavsiye edilen boy uzatma hareketlerinden birisidir. Hatta çoğu otoriteye göre herkez tarafından kabul edilen basketbol ve voleybol sporlarına göre dahi daha çok boy uzamasına katkı sağladığı yönündedir. Fakat bunun birde hormonel ve genetik yönü de vardır. Eğer bireyde herhangi bir hormon yetersizliği yada genetik faktörler sebebi ile bir bağlayıcılık yok ise ip atlayarak boy uzatmak işe yarayacaktır. Sürekli İp atlayarak boyu uzayanlar olabileceği gibi sürekli çalışıp uzamaması da olasılık dahilindedir. Fakat denenmesini şiddetle öneriyoruz.

İp haricinde Gıda Takviyesi Önemli

İp atlamak boy uzatıyor fakat gıda takviyesi de şart. Peki ya nedir bu gıdalar. Özellikle kemik yapısını güçlendirici besinler almak şart akla gelen en bilindik ve en kolay bulunabilen vitaminlere sahip gıdalar arasında Kalsiyum içeren süt yoğurt gibi hayvansal gıdalar ve özellikle çinko içeriği olarak zengin gıdalar tercih edilmesi önerilir. Ayrıca erken yaşta ip atlamaya başlanması geleceğe dönük olarak obezite ve fazla kilo riskini de ortadan kaldıracağı için boy atmada etkili olabilmektedir.

İp Atlama Teknikleri Nelerdir ? Evde Nasıl İp Atlanır?

İp Atlamak Boyu Uzatır mı Test edildi

İp Atlamak Boyu Uzatır mı Test Edildi

Yukarıdaki Konuda İp atlamak boy uzatıyor ve ip atlamak kilo verdirir mi sorularını cevapladık. Şimdi ise özellikle apartman veya site içerisinde yaşayanlar için evde ip atlama teknikleri nelerdir onlardan bahsedeceğiz. Bilindiği üzere evde ip atlamak zıplayarak yapılan bir hareket olduğu için oldukça gürültülü ve komşuları rahatsız edici olabilmektedir. Bu sebeple evde ip atlarken birkaç küçük önlem ile çıkan ses miktarını %80 oranında azaltabilirsiniz. Bunu yapmak birkaç dakikanızı almasına rağmen sonuç çok daha etkili olabilmektedir. Öncelikle ip atayacağınız bölgede ipinizi takılacak mobilya avize lamba gibi eşyalardan uzak bir yerde çalışmak için zemin hazırlamalıyız. Aksi halde sakatlanma ve yaralanmalar olacaktır. Daha sonra aşağıda yazan adımları uyguladığınızda ses miktarında yüksek bir oranda düşüş olduğunu gözlemleyeceksiniz.

 • Silikon tabanlı özel esnek spor ayakkabıları ile ip atlayın
 • İp atladığınız yerde ipinize takılacak herhangi bir eşya lamba veya avize olmasın
 • İp atladığınız bölğenin yakınlarında kesici delici köşeli mobilyalar var ise kaldırın
 • Spora başlamadan önce yere yumuşak bir halı sermeyi deneyin.
 • İnce sık dokuma sert sünger üzerinde ip atlayabilirsiniz. (yumuşak bilindik sünger ile karıştırılmamalıdır. Yumuşak sünger kullanımı ipin ayaklarınıza dolaşmasına ve düşmenize neden olarak sakatlıklara yol açabilir. Sert ince sünger kullanmanız önerilir.)
 • İp atlarken olabildiğince yukarı zıplamaktan kaçınarak küçük ve nazik şekilde zıplamak sesi yarı yarıya düşürecektir.
 • Zıplarken parmak uçlarınız ile inişi yavaşlatarak daha sonra tüm tabanınızı indirmeniz ses oranını yarı yarıya azaltacaktır.

Bu gibi önlemler ile birlikte evde ip atlayabilir ve komşularınıza rahatsızlık vermeden hem boy uzatma hem zayıflama ve kilo verme gibi hedefleriniz için çalışabilirsiniz. Ayrıca Aşağıdaki İp atlama ile alakalı konularımızı da inceleyebilirisiniz.

Ayrıca Sormak İstedikleriniz İçin Yorum Kısmına sorularınızı yazabilirsiniz. Aynı gün içinde tüm yorumlara cevap verilmeye çalışılmaktadır.

İp Atlamak Hangi Kasları Çalıştırır ?     /    İp Atlamak Zayıflatır mı? kilo Verdirir mi ? 

İp Atlamak Bacakları İnceltir mi Yoksa Kalınlaştırır mı ?    /   İp Atlamak Kaç Kalori Yaktırır ? Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 127 YORUM
 1. mehmet dedi ki:

  benim boyum 1.65 kilom ise 45 yasım 15 boyum 1.70 üzerinde olması icin neler yapmalıyım lütfen ! yardımcı olun

  1. kalori-wp dedi ki:

   Yaşınıza ve gelişiminize göre ideal boy oranınızda sayılırsınız.Yaşınız 18 den küçük olduğu için boyunuzun uzamasını sağlayacak hareketler yapabilirsiniz.Bunlar basketbol gibi İp atlama gibi zıplama hareketleri içermeli.Evde de kollarınız yukarıya kaldırıp uzanabileceğiz en yüksek seviyeye kadar zıplama egzersizleri de yapabilirsiniz.

   1. Melis dedi ki:

    İki ay sonra 14 olacağım boyum 158 kilom 53 voleybol oynuyorum ne kadar ip atlamalıyım ve boyum 170 olur mu

    1. admin dedi ki:

     Melis merhaba, günlük 20 – 30 dakika ip atlamayı dene. 8 cm kadar daha fazla uzamanı sağlayacaktır.

   2. Selin dedi ki:

    Benim boyum 160 kilom 50 yaşım 14 hergün ne kadar ip atlarsam boyum uzar

    1. admin dedi ki:

     Selin merhaba günlük 15-20 ek ya ulaşman çok faydalı olacaktır. Ama bunu yavaş yavaş artırmalısın. Bu normale göre 8 cm daha fazla uzmanı sağlayabilir.

  2. Aleyna dedi ki:

   Merhaba boyum 1 58 , 18 yasımdayım 54 kiloyum her gün ip atlasam ortalama ne kadarr uzarım

   1. admin dedi ki:

    Aleyna merhaba normal uzaman haricinde 5 ila 8 cm daha fazla uzmanı sağlayabilir.

 2. mehmet dedi ki:

  cok tesekkür ederim

 3. Suzan dedi ki:

  Ben 25 yasindayim acaba ip atlasam boyum uzarmi

  1. kalori-wp dedi ki:

   25 yaşından sonra boy uzaması büyüme yavaşladığı için daha zordur.Ancak büyüme çağına göre daha az olsa da yinede ip atlamak boyunuzun uzamasını sağlar.Uzun süre 5 ay kadar devam etmenizi öneririz.

 4. Tuğba dedi ki:

  Boyum 153 15 yaşındayım 45 kiloyum her gün ip atlasam ortalama ne kadar uzarım.

  1. kalori-wp dedi ki:

   Merhabalar Tuğba hanım. Gelişim çağındasınız boy uzama yöntemleri oldukça faydalı olacaktır. Her gün ip atlayarak 5 cm ve daha fazlada boyunuz uzayabilir.Vücut değerlerinde boy uzamasını baskılayıcı durumlar veya eksiklik olabilmektedir.Öncelikle bunu doktora gidip öğrenmeniz böyle durumların giderilmesini sağlayacaktır.

 5. Melisa dedi ki:

  17 yaşındayım boyum 1,65 düzenli olarak ip atlarsam 1,68 olma şansım olur mu

  1. kalori-wp dedi ki:

   Merhaba boyunuz gelişim çağında olduğu için ip atlamak fayda sağlaya sağlar ve boyunuz uzar.

 6. songul dedi ki:

  Ne yaparsak zayiflariz

 7. Sıla dedi ki:

  Benim boyum 1.47 kilom ise 37 yaşım 14 daha haftanin kac gunu kac dakika ip atlamaliyimki boyum uzasın

  1. kalori-wp dedi ki:

   Yaşınız küçük olduğu için ip atlamak boyunuzun uzamasına oldukça fayda sağlayacaktır.Bunun için haftanın üç günü 100-150 kez ip atlamanızı öneririz.

 8. panda dedi ki:

  Boyum 159 kilom 62 yasim 16, günde ne kadar ip atlamaliyim ve atlarsam boyum min. ne kadar uzar

 9. Nur dedi ki:

  Boyum 1.63 kilom 52 , 20 yaşına nisanda giricem boyum uzar mi egzersiz yaparak?

  1. kaloriwp dedi ki:

   Nur hanım kızlarda boy uzaması 20 yaşına kadar sürdüğü bilinmektedir.Gelişim çağına göre daha yavaş uzama görülebilir.Ancak azimle çalışırsanız başarırsınız.

   1. Nur dedi ki:

    Teşekkür ederim peki günlük 15 dakika ip atlamak ve düzenli süt yoğurt takviyesi yeterli mi pilatese de başlıycam????

    1. kaloriwp dedi ki:

     Evet yeterli olacaktır ayrıca çinko yönünden zengin besinlerde tüketebilirsiniz.

 10. Şemşat dedi ki:

  Bnm yaşım 16 ve ailemdede en düşük boy annemn o da 1.65 bn 1.58im şimdi ip atlamaya başlasam boyum uzar mı

  1. kaloriwp dedi ki:

   Evet boyunuz hala gelişimini sürdürmektedir.İp atlama ve zıplama egzersizlerine devam edin.

 11. derya dedi ki:

  merhaba yaşım 16 boyum1.65 kilom 54 sizce boyuım daha ne kadar uzarr

 12. melek dedi ki:

  merhaba yaşım 16 boyum1.65 kilom 54 sizce boyuım daha ne kadar uzarr

  1. kaloriwp dedi ki:

   Merhaba buyunuzun uzaması gelişimi hala devam ediyor günlük 30 dk egzersizlerinize devam ederseniz oldukça faydalı olacaktır.Boyunuzun uzaması genetik özellikleriniz baskılamıyorsa 5 ila 8 cm kadar uzayabilir.

 13. aysel dedi ki:

  19 yaşındayım 1.66 boyum kaç spor salonuna gidiyorum ve 1.70 olabilmem için ip atlamak yeterli mi? ayrıc her gün spor çıkışı 2 bardak süt içiyorum ve kaç dakika ip atlamak gerekli

  1. kaloriwp dedi ki:

   Merhaba boy uzaması 16 yaşına kadar aktif olarak devam eder bir çok uzman 20 yaşına kadar sürdüğünü söylemektedir.Genetik durum ve iskelet yapısı da bu duruma etki etmektedir.Egzersiz yapmaya devam edin günlük 20-30 dk ip atlama ve zıplama hareketleri yapın 4 cm ve daha fazlada uzamanız mümkündür.

   1. Aysel dedi ki:

    Peki başka ne türlü şeyler yapabilirim bu yaştan sonra yardımcı olurmusunuz 🙂

 14. Tugba dedi ki:

  Mrb ben 16 yaşındayım boyun 1.55 hergun ip atlaSam kaç cm uzarim en kisa boylu benim evde

  1. kaloriwp dedi ki:

   Her gün 30 dakika ip atlamaya devam edin.Bu şekilde 5 ila 8 cm e kadar boyunuz uzatabilir.

 15. Asena dedi ki:

  Merhaba. Boyum 1.59 kilom 43 20 yaşındayım. Polislik icin 3 cm uzamam gerekiyor ip atlayarak uzayabilir miyim? Ne kadar sure yapmam gerek? Baska ne yapabilirim?

  1. kaloriwp dedi ki:

   Kadınlarda boy uzaması 20 yaşına kadar tamamlandığı belirtilmektedir.Ancak siz ümitsiz olmayın.3 santim çok fazla bir uzunluk değil mümkünse her gün yada bir gün ara vererek ip atlayabilir,zıplama hareketleri gerilme hareketleri yapabilirsiniz.Bu şekilde 3 ay kadar devam edin.Beslenmenize dikkat edin.

 16. İREM dedi ki:

  Merhaba ben 1.55 boyundayım genetik oldugu için uzamıcagını düşünüyorum ama çevrem bu tür egzersizler yaparsam işe yarayacagını düşünyor 16 yaşındayım boyuma göre kilomda 56 ve fazla sizce işe yararmı yanıtlarsanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler

  1. kaloriwp dedi ki:

   Merhaba İrem hanim ümitsizliğe kapılmayın.Bence yaşınızda çok müsait işe yarayacağını düşünüyorum. Haftalık 3-4 gün devamlı egzersiz yapın ve beslenmenize dikkat edin.Genetik faktörler etkili olabilsede küçük yaslardan çeşitli sporlarla ilgilenen bir çok insan, ailesinde çok çok uzun olabilmektedir. Hoşçakalın..

 17. Amine dedi ki:

  Merhaba benim boyum 150 yaşım kasım ayında 16 olacak annem 157 babam 172 basketbol ve ip atlayarak ne kadar uzayabilirim lütfen cevap yazarsanız sevinirim

  1. kaloriwp dedi ki:

   Merhaba egzersizlerle 5 ila 8 cm kadar uzamanız mümkündür. Ayrıca boyunuzun gelişimini baskılayan bir sağlık sorunu olmadığından emin olmak için doktora gitmeniz faydalı olabilir. Düzenli egzersiz yapmaya devam edin.

 18. Cigdem dedi ki:

  Boyum 167 kilom 57 yaşım 15 boyum uzar mi lütfen yardımcı olun

 19. Cigdem dedi ki:

  Boyum 167 kilom 57 yaşım 15 boyum kaç santim uzar egzersiz yapsam

  1. kaloriadmin dedi ki:

   Çiğdem hanım merhaba henüz gelişim aşamasındasınız boyunuzun uzaması gelişimi henüz tamamlanmadı. Egzersiz yaparak 5 ila 8 cm kadar uzamanız mümkündür.

 20. Yağmur dedi ki:

  Ben 16 yasindayim boyum 1.52 kilom ise 50 uzama imkanim varmi ciddi anlamda rahatsız oluyorum?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Yağmur, evet ip atlamayla ve diğer egzersizlerle boyunuzun uzamasını sağlayabilirsiniz.

 21. Gürkan dedi ki:

  Merhaba ben 16.5 yaşındayım lise 3 yani, ben 163 boy 53.5 da kilo kilom normal mi yoksa değil mi ?
  2.sorum ise ben 1 günde toplam 2000 veya 3000 tane ip atlıyorum 1000 alayıp 20 saniye dinlenip 1000 diye gidiyorum işe yarar mı boyumun uzaması için.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Gürkan, boy kilo oranın oldukça güzel bu oranı korumaya çalışmalısın. İp atlamaya da devam et çünkü gelişim çağındasın boyunun uzaması erkeklerde 20 yaşlara kadar devam edeceği için ip atlayarak dahada destekleye bilirsin.

 22. gürkan dedi ki:

  Hatta 53.2 ye de düştüm 😀 😀

 23. Duygu dedi ki:

  15 yasindayim boyum 1.57 cok sık ip atlarsam boyum 1.65 olurmu ??

  1. admin dedi ki:

   Evet olur neden olmasın yaşın çok müsait çalışmaya devam et.

 24. eren dedi ki:

  Merhaba 13 yaşındayım boyum 1.57 ne kadar egzersizle uzarım ve ne kadar uzarım babam 180 annem 167

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Eren boyun yaşına göre normal düzeylerde. Egzersizlerle 10 cm kadar boy uzayabilmektedir. İp atlama ve zıplama hareketleri yapabilirsin. Haftalık 3 gün 20 dk ip atlayabilirsin. Ayrıca basketbol oynamakta çok fayda sağlayacaktır.

   1. eren dedi ki:

    Kaç ay boyunca devam etmeliyim.kaç ayda etkisini alırım

    1. admin dedi ki:

     Etkisini görene kadar devam edebilirsin genellikle 3 ila 6 ay yeterli olduğu söylenmektedir.

 25. Ayşe dedi ki:

  18 yaşındayım boyum 160 ve 56 kiloyum sürekli ip atlarsam boyum uzar mı

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Ayşe boy uzaması belli bir yaştan sonra durduğu söyleniyor bu genellikle kızlarda 19, erkeklerde 21 ama bizim tavsiyemiz ısrarla 22 yaşına kadar egzersiz yapmaya devam etmektir. Egzersizler ile 5 ila 8 cm e kadar uzamak mümkündür.

 26. Ayşe dedi ki:

  Yaşım 15 boyum 1.57 asker olmak istiyorum boy yüzünden riskli görünüyor boyum uzar mı mesela 1.65 olsa yeter benim için.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Ayşe boyunun gelişimi devam ediyor, egzersiz yapmaya devam etmelisin. Egzersizlerle boy 5 ila 8 cm uzamaktadır.Boy uzamasını baskılayan herhangi bir neden olup olmadığını öğrenmen kesin sonuç için önemli.

   1. Ayşe dedi ki:

    Yani doktora mı gitmeliyim gideceksem ne diyeceğimi bilmiyorum ki hatta hangi doktora gideceğimi de bilmiyorum

    1. admin dedi ki:

     Merhaba Ayşe yani eğer bir eksiklik olduğunu düşünüyorsan yada emin olmak için gidebilirsin. Vücudundaki kan değerlerinde boyunun sağlıklı uzamasını etkileyen vitamin ve mineral eksikliği olabilir. Bu eksiklik tespit edilip, yerine konulursa daha olumlu sonuçlar alabilirsin. Bununla ilgili ortopedi uzmanı ile görüşebilir ve muayene olabilirsin.

     1. Ayşe dedi ki:

      Teşekkür ederim😊

     2. admin dedi ki:

      Ayşe rica ederiz, hoşçakal 🙂

 27. Sezgin dedi ki:

  Merhaba benm Boyum 1.61 1.62 civarı kilom 50 yas 15 hergun 30 dakika ip atlasam Daha nekadar uzarim tahminen

  1. Sibel dedi ki:

   Sezgin henüz boyunun gelişimi devam ediyor.Ama ip atlama ve zıplama içeren egzersizler boy uzamasını arttırmaktadır. Hergün devam edersen normalde fazla olarak 8 cm kadar boyun uzayabilir.

 28. Ahmet dedi ki:

  Merhaba benim Boyum 1.43 kilom 34 yaşım 13 hergün 10 dk felan ip atlıyorum 1 ay içinde en az kaç cm uzarım yada en fazla kaç cm tahminen

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Ahmet 5 ila 8 cm kadar boyun uzayabilir. Tabi bu süre olarak değişe bilmektedir.

   1. Ahmet dedi ki:

    Çok mutlu oldum teşekkürler …

 29. elif dedi ki:

  Merhaba ben 16 yasındayım boyum 1.50-52 civarı ip atlamaya başlayacağım sizce ne kadar yararı olur ?Günlük be kadar ip atlamalıyım nasıl çalışmalıyım?yardım edin lütfen 🙏

  1. admin dedi ki:

   Elif merhaba, ip atlamak 5 ile 8 cm kadar boy uzatmayı arttıra bilmektedir. Ne kadar ip atlaman gerektiğine gelince, tavsiyemiz haftalık 4 gün, 10 dk egzersiz olacak.Sıkılmazsan bu süreyi 15 dk olarakta artırabilirsin.

   1. teşekkürler dedi ki:

    Yorumunuz

   2. elif dedi ki:

    Çok teşekkür ederim

 30. Cansu dedi ki:

  Merhaba , benim yaşım 20 boyum 1.69 . 5 cm daha uzamak istiyorum. Egzersiz ve ip atlamayla mümkün mü ?

  1. admin dedi ki:

   Cansu merhaba evet mümkün. Çoğunlukla 20 li yaşlarda boy uzaması tamamladığı söyleniyor.Ama biz ısrarla 25 kadar egzersize devam edilmesini öneriyoruz.Teşekkürler.

 31. Nisaa dedi ki:

  Benim yaşım 14 boyum da 162 kilom 55, 5 Cm filan uzamak istiyorum nasıl hangi programda ip atlamalıyım yani günde kaç dk cevaplarsanız sevinirim şimdi teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Nisaa merhaba 5 cm uzanan mümkün tabiki bunun için haftanın 4 günü 20 dk ip atlaman ve zıplama hareketleri yapman yeterli olacaktır.

 32. mert dedi ki:

  Merhaba adım mert
  Yaşım boyum 1.73-1.74 arası kilom ise 69-70 arası boyumun 1.80 olmasını istiyorum ip atlayarak boyum uzarmı günde kaç defa atlamalıyım ne tür besinler tüketmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Mert merhaba, haftalık 4 gün 20 dk egzersiz yapabilirsin. Ayrıca kalsiyum, fosfor, D ,A, C vitamini, çinko gibi vitaminler içeren besinler tüketebilirsin.Bunlar süt ve süt ürünleri, kuru meyve, et, balık gibi besinlerdir. Dengeli beslenmek çok önemlidir. Brokoli ve susamda bu anlamda oldukça faydalıdır.

 33. Sena dedi ki:

  Yaşım 14,5 boyum 1.60 kilom 48 ip atlarsam kaç cm uzayabilirim

  1. admin dedi ki:

   Sena merhaba yaşın henüz gelişim aşamasında boyunun ne kadar uzayacağını tam olarak kestirmek zor. Ama ciddi bir gelişim göstereceğini söyleyebilirim. Egzersizlere devam et egzersizler 8 cm kadar uzama sağlıyor ama senin belki daha fazla bile olabilir.

 34. esra dedi ki:

  boyum 1.61 yaşım 14 hergün ip atlayarak kaç cm uzayabilirim

  1. admin dedi ki:

   Esra boyunun uzaması henüz devam ediyor. Egzersizler bu uzama hızını dahada arttırmaktadır. Normal uzamadan 8 cm daha fazla uzayabilir.

 35. Onur dedi ki:

  Boyum 1.73 kilom 67 20 yaşına girdim.Ip atlarsam boyum uzar mı sizce ne kadar uzar?

  1. admin dedi ki:

   Onur Merhaba zıplama hareketleri ile 5 ila 8 cm kadar boy uzaması mümkündür.

 36. Emre dedi ki:

  13 yasindayim gunde kac kez ip atlarsam boyum uzar

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Emre haftalık 4 gün 15 dakika atlaman çok faydalı olacaktır.

 37. Rabia dedi ki:

  Ben 14 yaşındayım 151 boyundayım
  50 kiloyum boyumun uzamasini istiyorum ip atlasam ve voleybol oynasam boyum uzar mı uzarsa kaç cm uzar ??

  1. admin dedi ki:

   Rabia merhaba egzersizler boy uzamasını 8 cm kadar daha fazla artmasını sağlıyor. Boy gelişimi devam ettiği için daha da faydalı olacaktır. Egzersiz yapmaya devam etmelisin.

   1. Rabia dedi ki:

    Genetik olarak da uzun bir aileyiz zaten. umarım istedigim boya ulasırım

 38. Serhan dedi ki:

  Boyum 1.73cm kilom 87 yaşım 16 boyum 2 senedir uzamıyor orta okul sonunda 8.sınıfta durdu uzaması bunun nedeni nedir acaba kilom versem faydası olur mu lütfen tüm sorularımı cevaplayın

  1. Serhan dedi ki:

   ayrıca günde 1litre süt içsem faydası olur mu acaba 1 yıl boyunca hedefim 187 olmak

  2. admin dedi ki:

   Serhan boy uzaması duraklamış olabilir. Kilonun fazla olması kemiklere daha fazla yük olmasından dolayı boy uzamasını baskılayabilir. Bu yüzden kilo vermen faydalı olacaktır. Egzersiz yapman ve zıplama içeren sporlar etkilidir. Süt içmeye gelince elbette faydalı kemik gelişimi için.

 39. ayşe dedi ki:

  mrb yasım 18 gırmek uzerym boyum 1.54 kılo 52 1.60 olamk istyrum ebeveyenelrımde kısa degıl zıplıyorum süt içiyorum yoksa peynır yogurt vs tüketıyorum balık yağıda kullanıyorum uzamam mümkün mü trambolınde aldımbaya zıplıyorum ıyımıdr sizce cvbınız için teşekkür

  1. admin dedi ki:

   Ayşe merhaba tabi oldukça iyi beslenmen de gayet güzel haftalık 4 gün zıplama egzersizleri yapmalısın. Egzersizlerle 5 ila 8 cm uzayabilirsin. Teşekkürler.

 40. Banu dedi ki:

  15 yaşındayım kilom 58 boyum 162 haftada veya günde kaç kez veya kaç saat ip atlarsam hep zayıflama hemde boy uzatma olarak değerlendirebilirim

  1. admin dedi ki:

   Banu merhaba haftada 4 gün 15 dk ip atlaman oldukça faydalı olacaktır.

 41. Sıla dedi ki:

  Ben 12.5 yasındayım boyum 150 kilom 38 Bn 170 olmak istiyorum annem 160 babam 172 halam ve teyzem de bir 156 sizce uzarmıyım hergun omega 3 ıcıyorum 1 yıl voleybol oynadım hergun 400 kez zıplıyorum ve gunde 1bardak sut ıcıyorum sizce 170 olurmuyum

  1. admin dedi ki:

   Sıla merhaba bence olmaman için hiç bir neden yok. Beslenmene ve zıplama egzersizlerine devam et

 42. Eren dedi ki:

  Merhaba benim yaşın 14 boyun 1.87 kg 72 annemin boyu 165 babam 1.85 1 ay düzenli atlasam 192 feakb olurmuyum

 43. Ayça dedi ki:

  Merhaba ben 18 yasinda 1.60 boyunda 55 kiloyum gunluk duzenli olarak kalsiyum iciren sıkıştırılmış gıda ürünleri tuketiyorum ve ip atliyorum uzayabilmem mümkün mü

  1. sibel dedi ki:

   Ayça merhaba tabi ki mümkündür, egzersizler sayesinde normale göre 8 cm’ e kadar uzayabilirsiniz. Egzersizlerinize ve beslenenize dikkat edin.

   1. Ayça dedi ki:

    Çok teşekkür ederim 🙂

    1. Ayça dedi ki:

     Boyumun uzaması icin günlük kac tane ip atlamaliyim

 44. Gizli dedi ki:

  Merhaba , boyum 1.54 kilom 50 annem 1.62 babam 1.63 abim 1.68 gibi birşey hergün 100 tane ip atlayarak 1.60 olsbilir miyim olabilirsem ne kadar sürede

  1. admin dedi ki:

   Merhaba bunun için net bir süre vermek zor ama çalışmaların faydalı olacağını ve isteğin boya kavuşabileceğini söyleye bilirim.

   1. Gizli dedi ki:

    Peki tahminen 2 ay gibi bir sürede 5 cm uzayabilir miyim

 45. İlket dedi ki:

  18 yaşındayım günde ne kadar ip atlamaya gerekiyo
  Ve erkekler kaç yaşında kadar uzayabiliyo

  1. admin dedi ki:

   İlket erkekler 20 yaşına bazende 22 yaşına kadar uzayabiliyor. Günlük 15-20 dk ip atlayabilirsin.

 46. Esra dedi ki:

  Merhaba hocam ben 20 yaşındayım şu an boyum 160 Doktorlar uzaman durmuş 18 yaşından sonra uzama olmaz dedi. ip fln atlasam uzama olmazmi acaba

  1. admin dedi ki:

   Esra merhaba boy uzaması 22 yaşına kadar devam edebilir. Bu sebeple boy uzamasına destek olacak egzersizlere devam etmenizi öneririz.

 47. Emrullah dedi ki:

  Slm admin yasim 17 boyum 1.68 Uzamasini istiyorum genetik olarak ailem kisa nasil uzarim taktikler werimisin

  1. admin dedi ki:

   Emrullah merhaba haftada 4 gün 30 dk ip atla ve günlük olarak alacağınız vitaminler ve mineralleri almalı, kalsiyum açısından zengin süt ürünleri tüketmelisiniz. Ayrıca balıklı yağı tüketmekte fayda sağlayacaktır.

 48. Emrullah dedi ki:

  Tesekkurler elimden geleni yapmaya calisacagim

 49. Berat dedi ki:

  Meraba ben genetik hesaplamasına göre maksimum 1.74 minumum ise 1.64 olmam gerekiyo benim boyum 1.65 yaşım 19 sizce 1.70 den uzun olurmuyum hergün düzenli ip atlıyorum en fazla kaç cm uzarım? genetigime gore uzayabilirim diye duruyor sizin yorumunuzu merak ediyorum

  1. admin dedi ki:

   Berat merhaba, egzersiz yapmaya devam etmelisin. Uzmanlara göre egzersiz yaparak normale göre 5 ila 8 cm kadar daha fazla uzaman mümkündür.

   1. Berat dedi ki:

    Dogruyu soyluyonda ben bir fitnes hocasına sordum dediki ip atlama bacak kasların sıklaşır kemiklerine baskı yapar ve uzaman normala göre daha yavaş olur dedi sizce doğrumu onu dediği için iki gündür ip atlamıyom bacak kasım sıklaşır diye sizce ne yapmalıyım cevap verin lütfen

    1. admin dedi ki:

     Berat bu doğru değil eğer öyle olsa idi, basket oynayan çocukların boyu daha uzun olmazdı.

 50. Berat dedi ki:

  Dogruyu soyluyonda ben bir fitnes hocasına sordum dediki ip atlama bacak kasların sıklaşır kemiklerine baskı yapar ve uzaman normala göre daha yavaş olur dedi sizce doğrumu onu dediği için iki gündür ip atlamıyom bacak kasım sıklaşır diye sizce ne yapmalıyım cevap verin lütfen

 51. BUSE KAHRAMAN dedi ki:

  merhaba boyum 1.60 yaş 14 her gün 5-6 tane egzersiz yapıyorum süt içiyorum 500 kere ip atlıyorum ne kadar sürede kaç cm uzarım.lütfen cevap yazın

 52. Hüseyin Mert dedi ki:

  Yaşım 16 kilom 65 boyum 1.63 babam 1.64 annem 1.55 sizce boyum artar mı ?

 53. Zeynep dedi ki:

  Merhaba ben 12 yaşındayım boyum 1.58 ip atlarsam boyum 1.65 veya 1.70 olur mu

 54. Kader dedi ki:

  Merhaba.18 yasimdayim boyum 1.55 kilom 45 hergun ip atlasam asilsam spor hareketleri yaparsam uzarmiyim

 55. Burak dedi ki:

  Her gün 1400 kez ip atlıyorum 100 er 100 er setler halimde az yiyorum ve ne kadar zamanda ne kadar kilo veririm?
  Boyum 176 cm kilom 84

  1. admin dedi ki:

   Eğer söylediğin gibi ise 10 günde 1-2 kilo zayıflayabilirsin.

 56. Zeynep dedi ki:

  Merhaba ben 12 yaşındayım boyum 159 ip atlarsam boyum 1.65 veya 1.70 olur mu
  Cevap Ver

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Zeynep, uzmanlar egzersiz yaparak normale göre 8 cm daha fazla boy uzaması sağlanabildiğini söylüyorlar. Bunun bir çok örneği var küçük yaşlarda basket oynamaya başlayan çocukların daha uzun boylu olması gibi. Bu yüzden ip atlan oldukça fayda sağlayacaktır.

 57. adem sen dedi ki:

  benim adim adem boy 1.78 kilo81 14.5 yasindayim boy uzar mi

  1. admin dedi ki:

   Merhaba adem boy uzaması 20- 22 yaşına kadar devam edebilir bu yüzden elbetteki boyun uzar.

 58. adem sen dedi ki:

  ben adem 1.78 yasim 14.5 hergun ip atliyorum boyum ne kadar uzar

BİR YORUM YAZ