Karışık Meyveli ve Çikolatalı Waffle Kaç Kalori

Karışık Meyveli ve Çikolatalı Waffle Kaç Kalori

Karışık Meyveli ve Çikolatalı Waffle Kaç Kalori, Karışık Meyveli Waffle ara öğün yada atıştırmalık olarak tüketilen bir tatlı türü. Genelde popüler kültürle beraber birçok yerde satılmaya başlanan günümüzün en nadide tatlılarından birisidir. Kilo kontrolü yapanlar için waffle çeşitleri kalori değerlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Karışık Meyveli ve Çikolatalı Waffle Kaç Kalori

1 Adet Karışık Meyveli Waffle Kaç Kalori : 292 Kalori

1 Adet Çikolatalı Waffle Kaç Kalori : 380 Kaloridir

1 Adet Dondurmalı Çikolata soslu Waffle Kalorisi : 370 Kaloridir.

Tabi ki bu kalori hesaplamaları standart gramajlar üzerinden yapılmaktadır. Waffle yapan yerlerde ürünlerin hangi miktarda kullanıldığına bağlı olarak kalori miktarları değişebilecektir.

Karışık Meyveli ve Çikolatalı Waffle Kaç Kalori

Karışık Meyveli ve Çikolatalı Waffle Kaç Kalori

Waffle Besin Değeri 100 Gr (1 Porsiyon)

 

1 Porsiyon Waffle kaç kalori 292 kcal
Toplam yağ 14 g
Kolesterol 69 mg
Sodyum 511 mg
Potasyum 159 mg
Karbonhidrat 33 g
Protein 8 g
A Vitamini 228 IU
C Vitamini 0,4 mg
Kalsiyum 255 mg
B12 vitamini 0,3 µg
Magnezyum 19 mg

Hangi Yemek, Tatlı, Meyve, Sebze Kaç Kalori TIKLA ÖĞREN

Waffle Kilo Yapar Mı ? 

Diyet yaparken aslında her şeyi yiyebilirsiniz. Waffle bu her şey içerisine tabi ki dahildir. Fakat aldığınız 400 kaloriye yakın miktarı diğer öğünler ile telafi etmelisiniz. Waffle kilo aldırır mı diye sorarsanız günlük alınan kalori miktarı harcanan miktardan fazla ise kilo ister istemez yapacaktır. Bu nedenle bir diyet uzmanı ile beraber günlük kalori ihtiyacını çıkarmakta fayda vardır. Bu işlemden sonra daha sağlıklı beslenmek için gerekli önlemler alınabilir.

Eğer diyet doktoru bu konuda size waffle günlük ihtiyacınızı etkilemeyecek ise bu tatlı türü oldukça güzel ve yenilmesi gereken tatlı türlerinden biridir. Bu nedenle waffle kaç kalori sorusu oldukça önemli olmaktadır. Sağlıklı beslenme oldukça önemlidir. Özellikle cilt bakımı esnasında sağlıklı beslenmek gerekir. Bu nedenle waffle yemek kilo aldırır mı konusu oldukça önemlidir.

Sağlıklı Yaşam önerileri için TIKLAYIN

Diyette Waffle Yemek Kilo Aldırır mı?

Diyet esnasında waffle yemek önerilen durumlardan değildir. İçinde bulundurduğu yüksek oranda ki kalori, 100 gram waffle 292 kalori olduğu için oldukça yüksek enerji vermektedir.

Diyet yemekleri arasında yer almadığı açık ve net olarak bilinmektedir. Eğer obezite gibi bir sorun ile baş başa iseniz bu konuda sağlıklı yaşam kurallarına uymanız ve bu tarz yiyeceklerden kaçmanız gerekir. Gerekirse patates diyeti gibi diyetler yapmanızda tavsiye vardır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ