Koşmak Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Göbek Eritirmi

Koşmak Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Göbek Eritirmi

Koşmak zayıflatırmı kilo verdirirmi göbek eritirmi, koşarak kalori yakabilir, zayıflayabilir, göbek eritebileceğiniz gibi sağlık açısından bir çok faydasını görebilirsiniz.

Koşmak etkilidir. Bunu net olarak söylememizin birkaç nedeni var. Bunlar ; koşarken insan vücudu tam kondisyon ile çalışmak zorundadır. Kalbimizde aynı şekilde kaslara sürekli olarak oksijen ve kan aracılığı ile glikoz pompalamak zorundadır.

Glikoz kanda bulunan ve kaslarımızın yakarak enerjiye çevirdiği bir şeker türüdür. Bu şekeri vücut yediklerimiz gıdaları midede sindirdikten sonra bağırsaklar tarafından emilmesi ile elde eder ve kana karıştırır. Tüm vücut , kandaki bu glikoz şekerindeki enerji ile çalışır.

Koşmak Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Göbek Eritirmi

Koşarak bu enerjiyi büyük oranda tüketmeye başlarsınız.
Kandaki glikoz şekerini insülin kontrol eder ve kandaki bu maddenin azalması ile birlikte herhangi bir gıda almadığınız zaman yada az gıda aldığınız zaman vücut mevcut stoklarını kullanarak kana glikoz pompalamaya başlar. Söz konusu stok ise yağlardır.

Çok mu az mı kalori harcadığınızı nefes alıp verişinizden anlayabilirsiniz. Eğerfft99_mf4482386 ki yüksek ve sık aralıklarla nefes almaya başladığınızda enerji yakımı hızlanmış demektir. Zaten hiçbir aktivite yapmadığımızda vücut normal düzeyde kalori harcar ve nefes alıp verişimiz düzenlidir. Fakat bir aktivite yapmaya başladığımızda bu oran yükselir. Bizi zorlayan bir aktivite olduğunda ise nefes nefese kalırız. Koşu yapmak da aynı bu şekilde bir aktivite olduğundan ötürü yüksek oranda kalori yakımı sağlayacağından zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Koşu Yapmak zayıflatır mı Diye soranlar için bir de kaç kalori yaktırır ona bakalım.

1 Saat Koşmak Kaç Kalori Yakar Öğrenmek İçin Tıklayınız

Koşmak Göbek Eritir mi ? Yağ Yakar mı?

200 kalori kac kilo    Yukarıdaki yazımızda koşmak kilo verdirir mi konusunu bilimsel detayları ile inceledik. Şimdi koşarak zayıflamak mümkün mü diyen ve özellikle göbek ve karın bölgesini eritmek için zayıflama yöntemleri arayan bay ve bayanlar için ikinci önemli konumuza geldik. Koşmak göbek eritiyor mu derseniz teorik olarak evet diyebiliriz.

Halk arasında yaygın bir inanış söyledir. Göbek eritmek için özel sadece göbek bölgesi için etkili zayıflama yöntemleri denenmesi gerektiği inancıdır. Bu konuda ise sizlere bu durumun metabolizma ile alakalı yada sosyal durum ve kişilik hatta pisikoloji ile bile alakalı yönlerinin olduğunu söylemek gerekir. Birkaç maddede aşağıda koşmak göbek eritir mi ve koşarak zayıflama sırlarını paylaşacağım.

koşu yapmak hangi kasları çalıştırır    Koşmak büyük oranda kalori yaktırdığı için mevcut yağ stoklarından kalori alımına sebep olur ve bu şekilde fazla yağlarınızdan kurtulursunuz. Bundan yukarıda bahsetmiştik. Genel itibari ile çoğu kişide yağlar göbek yan karın bölgesinde toplandığı için koşmak aynı zamanda bu bölgedeki yağlarında yakılmasına yardımcı olacaktır. Koşmak sadece bacak kasları ile değil neredeyse vücudun tüm bölgelerinde ki kasların senkronize hareketine bağlı bir spordur. Yandaki tabloda koşarken çalışan kas grupları koyu renkte gösterilmiştir. Bu sebeple koşmak neredeyse tüm vücudun tüm bölgelerinden kilo vermenizi sağlayacaktır. Koşarken dikkat etmeniz gereken tek şey sağlık durumunuzdur. Herhangi bir sağlık sorununuz var ise kilolarınız çok fazla ise organ yetmezliği yada diğer kronik rahatsızlıklarınız var ise astım veya akciğer rahatsızlıklarınız var ise yada burada sayamadığımız diğer rahatsızlık çeşitleri mevcutsa doktorunuzdan onay almadan koşu yapmamalısınız. Alternatif olarak yürümeyi deneyebilirsiniz.  yürümek koşmak kadar olmasa bile büyük oranda kalori harcamanızı sağlayabilir. Ayrıca sağlık durumunuzu an be an kontrol eden koşu bantları ile koşmak ta kalori takibi açısından bir artı olacaktır.

Ayrıca kaç kalori yaktırdığını merak ettiğiniz aktivite spor ve hareketleri yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca zayıflamak adına kullanacağınız yöntemler hakkında sorularınızı da yorum kısmına yazarsanız aynı gün içinde cevaplanacaktır.Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ