Hesapla

www.kaloritakip.net Vücut Kitle Endeksi Hesaplama

Başlıksız Belge

 

Kilo(kg):
Boy(cm):

Vücut Kitle Endeksiniz:
Sonuca Göre:

 


Burada hesaplanan kalori miktarından %20 daha az olarak şekilde kalori dengesini kurabilir iseniz zayıflamada ilk adımı atmış olursunuz. Örnek vermek gerekir ise yukarıdaki hesap aracında günlük ihtiyacınız olan kalori miktarı 2000 çıktı diyelim. Günlük 1700 kalorilik bir diyet sizin için en ideal olanıdır. Daha az kalorili diyetler vücudunuzu fazlaca zorlayabilir ve sağlık sorunları oluşmasına neden olabilir.

Günlük Kalori Hesaplama Cetveli

11Kaloritakip.net sitesi günlük kalori ihtiyacınıza göre şekillendirdiğiniz diyet listelerinizin içerisinde bulunan ana ve ara öğünlerdeki yiyeceklerin kalori takibini yapmanız için kullanılan bir sağlıklı yaşam sitesidir. Ana hedefimiz yediğiniz gıdaların kalori değerleri, faydaları veya zararları ile sağlık ve kilo kontrolü açısından önerilerden oluşmaktadır. Ayrıca kilo kontrolü yapanlar veya kilosunu korumak isteyenlere özel spor önerileri ile günlük aktivitelerimizin kaç kalori yaktırdığı gibi ekstra konular ile beraber hizmet vermekteyiz.

Sistemimizde hiçbir diyet listesi bulunmaz. Kategorilerde diyet listesi konumuzda diyet listeleri hakkında genel bilgiler ve öneriler bulunur. Diyet listeleri kişiye özgü ve her kişinin gereksinimleri ile sağlık durumuna göre hazırlandığı için internet sitelerinde bulunan diyet listelerini doktorunuza sormadan kullanmanızı tavsiye etmiyor bu sebeple de sitemizde diyet listesi barındırmıyoruz.

Sistemimizi kullanmadan önce günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını aşağıdaki tablodan öğrenerek ilk adımı atabilir ve günlük yediklerinizi site içi arama kısmından faydalanarak aratabilirsiniz. Zengin Türk mutfağı sebebi ile kalori miktarı girilmemiş gıda ve içecek ile karşılaşırsanız yorum kısmı yada site iletişim kısmını kullanarak bizimle iletişime geçmeniz halinde talebiniz anında editörler tarafından incelenerek sisteme eklenmesi sağlanır.

 Günlük Kalori İhtiyacı Neden Önemlidir

Koşu bandında kaç kalori harcıyorumGünlük kalori ihtiyacı sizin tüm vücut fonksiyonlarınız ve günlük aktiviteleriniz için vücudunuzun gereksinim duyduğu enerji miktarıdır. Günlük yaşantımıza sağlıklı bir şekilde devam edebilmek için söz konusu enerjiyi gerekli miktarda almamız şarttır. Eğer bu enerji miktarından fazla enerji alırsak vücut kullanmadığı kısmını stoklara gönderir. Yani yağ’a çevirerek daha sonra kullanılmak üzere saklar. Eğer bu kalori miktarından az kalori alırsak da vücut kendisine ihtiyaç olan enerjiyi önceki dönemlerde fazla gelen stoklardan karşılar. Bu sistem genel itibari ile kilo alma ve zayıflama dediğimiz şeyin detaylandırılmış halidir. Günlük kalori ihtiyacınızı bilerek bu orandan tavsiye edilen miktar kadar daha az kalori alımı düzenli şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi günlük kalori hesaplama cetveli kullanarak hesapladığınız değere göre beslenme alışkanlıklarınızı yeniden düzenleyin. Sitemizi Sık Kullanılanlara Ekleyerek günlük tüm gıdalarınızın kalori değerlerine bakmanızı tavsiye ederiz.

 

Yeni Soru Sor Sayfamız.!

Kaloritakip olarak kullanıcılarımızın editörlere daha rahat bir platformda soru sorabilmeleri için 20.10.2016 tarihi itibari ile soru sor bağlantımızı aktive etmiş bulunmaktayız. Artık kullanıcılar yorum kısmını kullanarak değil özel soru sor bağlantısını kullanarak sorularını iletebilecekler. Sorular sorular direk olarak editöre gelerek ondan sonra yayınlanır. Bu sayede hem daha uzun sorular hem de daha uzun cevaplar alabileceksiniz. Ayrıca sorduğunuz sorular cevaplandıktan sonra SSS sayfamızda yayınlanır. Cevaba göre ayrıca ileti ekleyebilirsiniz. Bu bölüm günlük olarak kontrol edilir. Bu sayede beklemeden aradığınız yanıtı hızlıca almış olursunuz.