Yüzmek Kaç Kalori Yakar Havuzda Denizde

Yüzmek Kaç Kalori Yakar Havuzda Denizde

Yüzmek Kaç Kalori Yakar Havuzda Denizde, Yaz aylarında uzun bir süre tatil yapanlar çok iyi bilirler, Tatilde diyet yapmamalarına rağmen kilo kaybı yaşarlar bunun sebebi yüzerken yakılan kalori miktarı fazlalığıdır.

Aşağıdaki tabloda yüzmek kaç kalori yaktırır detaylı olarak verilmiştir. Ayrıca havuzda veya denizde olarak yüzmek kalori olarak farklılık yaratır mı bunu da aşağıda belirttir. Ve belkide en önemlisi Yüzmek Zayıflatır mı konusunda sizlere bilgi vereceğiz. İlk olarak yüzerken kaç kalori harcanır ona bakalım

 • 1 Saat Havuzda Yüzmek Kaç Kalori Yakar : 380 Kalori
 • 1 Saat Denizde Yüzmek Kaç Kalori Yaktırır : 410 Kalori
 • Yarım Saat Yüzmek Kaç Kalori Verdirir : 200 Kalori
 • 2 Saat Yüzmek Kaç Kalori Harcatır : 1000 Kalori

Yukarıdaki Söz konusu kalori miktarları 60 kg olan bir insan için standart verilerdir. Kiloya, cinsiyete ve yüzme aktivitesinin temposuna göre yakılan kalori miktarı da değişmektedir. Ortalama olarak fikir edinmeniz için yukarıdaki tabloyu kullanabilirsiniz.

TABLODAKİ DETAYLAR

Tabloda 1 saat yüzmek 380 kalori iken 2 saat yüzmek 1000 kalori olarak yazılmıştır. Bunu görür görmez fark ettiğinize eminim. Bunun basit ama önemli bir sebebi vardır. Bir aktiviteyi ne kadar uzun süre yaparsanız yakılan kalori miktarı o kadar artar. Çünkü vücut belli bir süreden sonra o aktiviteye devam edebilme direnci düşer ve devam edebilmek için daha fazla enerji harcamaya başlar. Bu yüzden aralıksız 2 saatlik yüzme sporu 1 saate göre çok daha fazla kalori yatıracaktır.

Bir diğer detay ise havuz ile deniz arasındaki fark, bunu da bir çoğunuz fark etmiş olmalıdır. Havuzda yüzmek daha stabil durağan şekilde geçecektir. Fakat denizde hem kalabalık hem dalgaların etkisi ile durağan değil daha değişken bir şekilde yüzme imkanınız vardır. Bu sebepten havuz ile kıyaslandığında deniz bir nebzede olsa fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

Yüzmek Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi? Yüzerek Zayıflama

Yüzmek zayıflatır, Bunu zaten en baştaki paragrafta belirtmiştik . Yüzerek zayıflama mümkün mü diye soranlar için direk olarak evet diyebiliriz. Yüzerken tepeden tırnağa her yerimizi kullanmak zorunda kalırız. Boynumuzu sürekli sağa sola çevirir sürekli olarak kollarımızı hareket ettiririz. Ayrıca bedenimiz kalçamız bacaklarımız sürekli hareket halindedir. Bu sebeple yüksek miktarda enerji gerektirir. 1 Öğün yemek ortalama 600-900 kalori arasındadır. Siz bu kaloriyi 2 saat yüzerek verebilir hatta daha yukarılara da çıkabilirsiniz.

Yaz aylarında tatilciler günde ortalama olarak 3-4 saat yüzmekte kalan vakitlerinde ise gece hayatı turistlik geziler gibi yine hareketli aktiviteler ile geçirmektedir. Bu da günlük yakılan kalori miktarını oldukça arttırır bu sayede fazla kilolardan kurtulursunuz. Tatilde bol bol yüzmek ve dans etmek kilolarınızı vermek Zayıflamak için birebirdir. Fakat Yüzmek Zayıflatır mi Diyenler için tatil de alkol ve açık büfelerde yiyeceklere dikkat etmelerini öneriyoruz.

Havuzda yüzenler için Havuzda Yüzmek kilo verdirirmi ? sorusuna yine evet diyeceğiz fakat denizde tatilk bölgelerinde olduğu gibi yüzme harici hayatlarında daha hareketli bir yaşam sürmeye başlarlar ise daha fazla ve hızlı kilo vermeleri mümkün olacaktır.

Ayrıca sormak istedikleriniz var ise editörümüze yorum kısmını kullanarak sorabilirsiniz. Sorularınız aynı gün içinde cevaplandırılacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Bacak inceltir mi

  1. kaloriwp dedi ki:

   yüzerken birçok kas grubunu aynı anda kullanırsınız kol omuz karın ve bacak kasları en aktif olarak kullanılan kaslardır. Direk olarak bacak ve basen bölgesi için kullanılmasa da zayıflarken bacak bölgesinde de incelme ve sıkılaşma olduğunu göreceksiniz. ama genel olarak yüzmek bacak incetmek için kullanılmamaktadır. Sitemiz içerisinde bacak inceltme hareketlerine ulaşabilirsiniz.

 2. mehtap dedi ki:

  Denizde 1 saat zıplamak kaç kalori yaktırır

BİR YORUM YAZ